Kitap Röportajları…Soru-Yorum

Kitap Röportajları…Soru-Yorum 670 377 Aylin Satun Olsun

Kendi işimi kurduktan sonra, yeni tanışıklıkların ve yeni diyalogların beni nereye götüreceğini bilemeden yaşıyorum. Bu tanışıklıklar yeni diyalogları, yeni diyaloglar ise yeni fikirleri ve heyecanları gündeme getiriyor.

Bir süre önce yönetim kurulunda bulunduğum, kurucusu olduğum PWN Istanbul’un toplantılarında Hümanist Yayınevi sahibi Menekse Polatcan Serbest ile tanıştım. Menekşe hanım iş yaşamına kitapları, iş yaşamındaki konuları ise daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor.

İkimizin de bir IK kariyer geçmişi var, asker memur bir ailenin çocuğu olarak büyümüşüz. Yeni şeyler öğrenmeyi, denemeyi seviyoruz. PWN Istanbul tanışmasının ardından,bir sabah kahvaltısında tekrar bir araya geldik. Önce birbirimizi daha iyi tanıdık, konuştuk, konuştuk, konuştuk ve hem Gönüllülük dünyasında hem de iş yaşamımızda işbirliği yapmak üzere niyet ettik.

www.aylinsatunolsun.com web sitemde yazdıklarım bazen düşündüğümden daha fazla olumlu tepkiler alıyor. Görüşmenin ardından bir iki ay sonra, bir gün Menekşe hanım beni aradı ve yazılarımı takip ettiğini ve işbirliği yapmak istediğini söyledi. Heyecanla konuşmayı dinledim ve sonunda bu proje ortaya çıktı.

İki kadın girişimci olarak kitapları seviyoruz.

Yönetim ve iş dünyasının farklı konularda yazarları ile artık ayda bir araya geleceğim. Kitaplarını, o ayın konusuna detaylıca konuşacağız ve bu sitede kitap ve o konudaki kişisel yorum ve görüşlerimi paylaşmaya çalışacağım.

Tepkileri merak ediyorum. Henüz bu yazı dizisindeki yazma metodum ve yaklaşımıma karar vermedim ama sanırım birkaç denemeden sonra oturacaktır. Sizlerin öneri ve eleştirileri de beni yönlendirecek.

Yazarlar sadece Humanist Yayınevine ait değil, farklı yayınevlerinde yazan ama Humanistyazarlar ajansına dahil olan yazarların kitaplarına da yer vereceğiz. Öneriler ile bu ağ tabi ki genişleyebilir.

İlk kitap konusunu Çin’in geleneksel Yüz Okuma Sanatına ve bu tekniğin kullanım alanlarına ayırdık. Yazar röportajının ardından Şubat son hafta yazmayı planlıyorum. Yüzümüzdeki 100 mesajı yorumlamayı yazar ile konuşurken, iş yaşamında ne derece kullanılabilirliğini de tabi ki değerlendireceğiz.

İlk kitap röportajında görüşmek üzere.
Aylin Olsun

Web sitemiz, çoğunlukla 3. taraf hizmetlerinden gelen çerezleri kullanır. Konu hakkında daha fazla detay için Gizlilik Politikamızı okuyabilirsiniz.