Hakkımda

Hakkımda

Benim adım Aylin Satun Olsun.

İnsan Kaynakları alanında global ve ülke düzeyinde 25 yıllık üst düzey liderlik deneyimine sahip bir danışman ve koçum. Fortune 500 şirketleri, Türkiye’nin en büyük Türk holdinglerinde İnsan Kaynakları alanında yöneticilik yaptım; profesyonel çalışmamım yanında Sivil Toplum Kuruluşlarında gönüllülük ve STK liderliği hayatımın her döneminde vardı ve  sanırım devam da edecek.

İnsanların gerçek potansiyellerini bulmalarına ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olma konusunda tutkuluyum. Uzmanlık alanlarım yetenek değerlendirme ve geliştirme, toplumsal cinsiyet eşitliği, aile şirketlerinde kurumsallaşma, organizasyonel değişim ve dönüşüm, insan kaynakları yapılanması, bireysel yeteneklerin keşfedilmesi ve liderlik gelişimi.

Neler yapabilirim?

Şirketinizin kültürünü daha kapsayıcı, eşitlikçi ve çalışan bağlılığını destekleyici olacak şekilde geliştirmenize yardımcı olabilirim. Kuruluşunuzun çeşitlilik arz eden işgücünün ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış değerlendirmeler ve gelişim programları aracılığıyla yetenek havuzunuzu oluşturmanıza yardımcı olabilirim.

Hedef kitlem sadece kurumlar değil… çünkü ben bireylerin dönüşümü olmadan kurumlarında toplumun da dönüşemeyeceğine inanıyorum. Uzun yıllardır koçluk ve mentörlük yapıyorum. Bu konuda tarzımın koç/mentör olduğunu ifade etmem lazım. Zaman zaman kişisel hikayaler, yaşanmışlıklar, danışana yeni bağlantılar kurmasına yardımcı olmanın, farkındalık yolculuğunda etkili soru sormak, dinlemek kadar önemli bir bileşen olduğuna inanıyorum. Kadın lider mentör/koçluğuna odaklansam da erkek danışanlarımın olduğunu da söylememe gerek yok sanırım.

Herkesin liderlik etme yeteneğine sahip olduğuna inanıyorum, yeter ki nasıl yapılacağını bilsinler.

Yakın zamanda Pandemide Liderlik: Zamansız Söyleşiler başlıklı bir kitap yayınladım. Kitap, Covid 19 pandemi sürecini Türkiye’nin önemli 15 liderinin nasıl geçirdiğini, geleceği nasıl gördüklerini ve liderlik derslerini içeriyor.

Hakkımda daha fazla bilgi almak için;
  • Geçmişte yazdığım blogumda yer alan Hakkımda yazıma bir göz atabilirsiniz.
  • Sosyal medya hesaplarıma abone olup, dijital ayak izlerimi takip edebilir.
  • Sertifikalarıma göz atabilirsiniz.
  • Tabi ki web bültenime abone olabilirsiniz.

Sertifikalar

Web sitemiz, çoğunlukla 3. taraf hizmetlerinden gelen çerezleri kullanır. Konu hakkında daha fazla detay için Gizlilik Politikamızı okuyabilirsiniz.