Kadın Hikayeleri-1 Gelecek Kadınlara Güzel mi Gelecek?

Kadın Hikayeleri-1 Gelecek Kadınlara Güzel mi Gelecek? 567 360 Aylin Satun Olsun

İsmi Zuhal Bozdağ.

27 yaşında ve Adıyaman’da yaşıyor.

Evli ve 2 çocuklu bu genç kadın kendini ev hanımı olarak tanımlıyor ama tam bir TEKNO KADIN.

Ben onu kendi web sitemi yaptırırken tanıdım . Tanıdım ve hayran kaldım. Zuhal; azmi, öğrenme tutkusu, sebatkar ama alçakgönüllü duruşu ile pek çok kadına rol model olacak bir profil.

Onun hikayesi şüphesiz bu sitedeki en samimi, en güzel insan hikayelerinden biri olacak.

Zuhal 8 yıl önce evleniyor. Lise mezunu. Bir süre sonra evde oturmaktan sıkılıyor. Teknolojiye ve internete ise her zaman meraklı bir kadın; fakat web ve yazılım üzerine resmi bir eğitim ya da sertifikasyonu yok.

Evde internet üzerinden web tasarımı üzerine araştırmalar yapıyor. Eğitim videoları izliyor. Bloglara ve tartışma gruplarına katılıyor. Bir iki kitap sipariş edip onları okuyor. Önce kendine bir site açıp , standart tasarımlarla başlayıp ufak ufak kodlama ile değişikliklere gidiyor. Sonra başkalarına da site yapmaya başlıyor.

Bir başlayınca devamı geliyor. Sadece web tasarımı değil, logo,kartvizit, afiş tasarımları, e-dergi tasarımları ile web dünyasının bilinen isimlerinden biri haline geliyor. Halen Adıyaman’da yaşıyor. Çocuklarına bakıyor. Ev sorumluluğu devam ediyor ama Zuhal’in müşterilerinin neredeyse %90’ı Istanbul’da. Farklı şehirlerde oturan onun gibi girişimci arkadaşlar bulup kendine bir ekip de oluşturmuş. Artık grafiker ve yazılımcı arkadaşları ile daha detaylı projelere imza atabiliyor.

Hayalleri ise sonsuz. Video tasarım işine girip, web tasarımında uzmanlaşmak istiyor. Daha büyük bir ekiple yine home ofis video, web tasarımı ve yazılımına odaklanma planları var. Yazılım yapmak,kod öğrenmek de planlarının arasında.

Bir başka girişimi daha var. www.fikrimical.com isimli bir site oluşturarak toplumun faydasına olacak fikirleri toplayarak, uygulayacak bir başkasının kullanımına sunuyor. Bu fikir de kamuoyunda ses getirdi. Şimdi fikrimical.com girişimi Metro 2015 Sosyal Girişimciler ödüllerinde adaylardan biri. Oy vererek destek olabilirsiniz.

Zuhal internet teknolojilerinin bir kadının hayatını nasıl değiştirebileceğinin somut bir örneği oldu. Teknoloji sayesinde öğrenmenin önündeki engelleri aşabilmiş ve uzaktaki müşteri kitlesi ile hayallerini gerçekleştirmiş. Tabi ki onun girişimci ruhu, azmi, öğrenme tutkusu da girişimini hayata geçirme ve başarılı olmasından önemli etkenler.

Onun hikayesini dinlerken etkilendim. Heyecanlandım ve hayalleri gerçekleştirmek için Zuhal gibi sadece tutku, azim ve öğrenme isteği gerektiğini bir kere daha anladım.

Zuhal şimdi işlerini rengarenkwebhizmetleri.com adı altında yürütüyor.

Futurist arkadaşım Ufuk’un dediği gibi “Gelecek Güzel Gelecek” . Kadınlara daha da güzel gelecek.

Sağlıcakla Kalın.

Aylin Satun Olsun

Web sitemiz, çoğunlukla 3. taraf hizmetlerinden gelen çerezleri kullanır. Konu hakkında daha fazla detay için Gizlilik Politikamızı okuyabilirsiniz.