Bir Kadın Micro Girişimciye Peri Tozu Atın, Sihire Ortak Olun…

Bir Kadın Micro Girişimciye Peri Tozu Atın, Sihire Ortak Olun… 1920 1080 Aylin Satun Olsun

Onları aslında tanıyorsunuz. Bir çoğu sizin etrafınızda komşunuz ,annenizin arkadaşı ya da oğlunuzun/kızınızın  okul arkadaşının annesi bile olabilir..

Hepsinin ortak özellikleri var.

Çoğunlukla kadın..

İş güvencesi olmayan ev kadını ev işçileri

Yetenekli ve iş dünyasının deyimi ile inovatifler

Hobilerini paraya dönüştürüp, aile bütçesine destek olmak istiyorlar..

Bu sayede birazda ekonomik özgürlük kazanmak istiyorlar..

Neler yapıyorlar neler …

Kapı süsleri, nikah şekerleri, bebek paketleri, yün oyuncaklar ,etamin işleri,  kurabiyeler, dekoratif ahşap malzemeler , kitap ayraçları vs..vs.

Özetle onlar bir Micro Girişimciler.. Sıfır sermaye ile bir iş yapmaya çalışıyorlar. İnternet ve sosyal medya onlar için müşteriye ulaşmaları için hayata açılan kapı .

İnstagrama  el emeği ürünleri yükleyerek, müşteriye ulaşmayı amaçlıyorlar.

İşte tam  bu noktada bir lise öğrencisinin sosyal sorumluluk projesi olarak başlayan Girişimciler Platformu micro girişimcilere hayat öpücüğü oldu.

Neden mi ? İnstagramda bireysel olarak el emeği ürünlerini pazarlamaya çalışan bireysel çabalar bi süre sonra yüzlerce hatta binlerce hesaptan birisi olarak kaybolabiliyor.  Tek başına çaba gösteren o denizin içinde ufak bir damla olarak hayatına devam eden micro girişimcinin emeğini paraya dönüştürmesi en az 7-8 ay alıyor ve bireysel çabalarda kişiler güvenini kaybediyor.

d04e752ea1cd8d2aa23f054c947d3ab2

Peki  www.girisimcilerplatformu.com  ne yaptı? Önce Instagramda Girisimciler Platformu adında bir hesap açarak tüm girişimcileri kendi platformlarına davet ettiler. Micro girişimcilere her gün ufak ipuçları ile ürünlerini daha iyi sunmaları için destek verdiler. Bir süre sonra platformdaki girişimciler bile birbirlerinden ürün alarak network oluşturdular ve bu proje inanılmaz bir hızla büyüdü. Sadece 2-3 aylık geçmişi olan bu hesapta birden 6000 ‘i aşan takipçi ve 700ü aşkın ürün sergilenmeye başladı. Her gün de katılımcı sayısı katlanarak büyüyor.  Micro Girişimci kadınların Girişimciler Platformuna etkisi bu projeyi hayata geçirmeye çalışan uzun yıllardır iş hayatından tanıdığım arkadaşımı daha da cesaretlendirdi ve kızının okul projesini daha geniş vizyonlu ele almaya karar verdi. İnstagram hesabının ardından  bir web sitesi kuruldu. ‘Birlikten Kuvvet Doğar ‘ düşüncesiyle farklı konularda uzmanlığı olanları bir araya getirdi. Daha fazla micro girişimci kadını kendi ayakları üstünde durabilmesi için nasıl destekleyebiliriz konusunda tartışıldı ve destekleyici aksiyonlara karar verildi.

Onunla konuşurken oldukça vurucu bir paylaşımda bulundu. Diyor ki ; ‘ Asıl bu platformda sihir, sipariş vermek için kadın girişimciyi telefonla aradığınız an başlıyor. Telefondaki girişimcinin, ürününe talep geldiğini duyduğundaki heyecan ve mutluluk telefondan anında sana bulaşıyor. Bir anda kendini özel bir şey yapmanın, aldığın şeyle değer katmanın büyülü duygusu ile sarmalanmış buluyorsun . Gerçekten bu  bambaşka bir his.’

Peki bu micro girişimci kadınlara destek olup, sihire ortak olmak ister misiniz ? Evet ama nasıl diyorsanız çok basit.

Yılbaşına sadece 10 gün kaldı. Hem kurumlar hem bireyler yılbaşı hediyesi seçme telaşı içinde.  www.girisimcilerplatformu.com sitesine ya da Girişimciler Platformu instagram hesabına girerek yüzlerce farklı el emeği göz nuru üründen sipariş verebilirsiniz hatta kurumlarınızın yılbaşı hediyelerini bu siteden seçerek bir micro girişimciye destek olabilirsiniz.

İkincil bir desteği siteyi tanıtarak ve micro girişimcileri bu siteye yönlendirerek verebilirsiniz? Kendi iletişim ağınızdan 5 kişiye bu siteyi önerseniz, bu desteğin çarpan etkisiyle ne kadar fayda sağlayabileceğini düşünebiliyor musunuz?

Bu ikisini yaparım hatta benim değer yaratacak fikir ve yetkinliğim var. Bu projede daha fazla tuzum olabilir diyorsanız, işte o zaman benimle iletişim kurun veya  blog yazısına yorumlar bölümüne girerek önerilerinizi paylaşın.

Bir şey değişir, her şey değişir. Micro Girişimcilik fark yaratmak ya da fark yaratanların yanında olmak isteyenler için önemli bir fırsat.

Hadi sizde katılın!!

 

You actually know them.

Many of them  are neighbors around you, your mother’s friend or your son / daughter’s school friend’s mother.

They all have common characteristics.

They are mostly women .

Housewifes, house workers without job security

The are Innovative and talented..

They want to contribute to the family budget by transforming their hobbies into money.

They want to have some economic freedom.

They produce so many stuff!

Door decorations, wedding candies, baby packs, wool toys, etaminous works, cookies, decorative wood materials, bookmarks etc. In a nutshell they are a Micro entrepreneurs .They are trying to do business with zero capital. The Internet and social media are the doors to the masses for them to reach the customers. They aim to reach to customers by posing their hand-made products to instagram. At this point, the entrepreneurs’ platform, which started as a social responsibility project of a high school student, was a life kiss for micro entrepreneurs. Why? Individual efforts to market individual handmade products on the may disappear as hundreds or even thousands of accountants on instagram. It takes at least 7-8 months to transform the micro entrepreneur’s labour into money, individuals who coninue their lives as a drop of water in the ocean lose their confidence during this process.

d04e752ea1cd8d2aa23f054c947d3ab2

What did  www.girisimcilerplatformu.com  do?.  First, all entrepreneurs are invited to their own platforms called Entrepreneurs Platform on Instagram. They gave support and small tips for Micro entrepreneurs to market their products. After a while,  entrepreneurs on the platform created a network. They even purchased products from each other and this project grew at an incredible pace. More than 6,000 followers and more than 700 products have started to be exhibited on this account, which is only 2-3 months old. Every day the number of participants grows exponentially. Micro Entrepreneur Women’s Impact on Entrepreneurship Platform encouraged my friend whom I knew from my business life for many years trying to pass this project on to life, and decided to handle her daughter’s school project more broadly.  A website was set up after the account on the Instagram. This account brought together those who had expertise in different issues, with the philosophy of ‘From the Force of the Union’. It is discussed that how to support More micro entrepreneur women to be able to stand on their own feet, and it is decided to take supportive actions .

When I spoke to him/her, s/he had a pretty striking share. s/He says; ‘At this point the magic starts, the moment you call the woman entrepreneur to order something. When the entrepreneur on the phone hears the demand for your product, the excitement and happiness are instantly transmitted to you from the phone.  you find yourself surrounded by the magic sensibility of doing something special.It really is a different feeling. ‘

Do you want to support these micro entrepreneur women and share this magic?

If you say “Yes, but how”; it is very simple.Only 10 days left in the beginning of the year.

Both corporations and individuals are in the hurry to choose a Christmas gift. You can order from hundreds of different hand made products by entering www.girisimcilerplatformu.com or the Entrepreneurs Platform instagram account, or you can even support a micro entrepreneur by choosing your institution’s Christmas gifts from this site.

You can give a secondary support by introducing the site and directing micro entrepreneurs to this site!

If you forward this site to 5 people from your own communication network, can you think how much benefit it can provide with the multiplier effect?

If you think you  have the idea and ability to make these two and even create your value, if you want to support more, then contact me or share your suggestions by going to the comments section in the blog post.

Something changes, everything changes.

Micro Entrepreneurship is an important opportunity for those who want to make a difference or to be beside those who make a difference.

Come join!

Web sitemiz, çoğunlukla 3. taraf hizmetlerinden gelen çerezleri kullanır. Konu hakkında daha fazla detay için Gizlilik Politikamızı okuyabilirsiniz.