Benjamin Button Kadınları

Benjamin Button Kadınları 1024 683 Aylin Satun Olsun

Onlar farklılar…

Yirmisinde ya da yetmişinde kadını da erkeği de burada görebilirsin..

Kim kimdir ne yapıyordan çok , o an orada olmak ve birlikteliğin keyfine varmak  için biraraya geliyorlar…Birbirini tanıyan var, tanımayan var…

Azda değil sayıları… her ay bir araya gelen enaz yirmiş beş- otuz  insandan söz ediyorum…Aynı yüzler kadar her seferinde farklı yüzleri de görüyorsun… Sohbet, müzik, tanışma, paylaşım dolu  birkaç saat geçiriliyor ve sonunda bir sonraki görüşmeyi planlayarak ayrılıyorsun… Sonuçta; iyi hissediyorsun… İyi ki gelmişim diyorsun … hatta öyle ki çoluk çocuk , eş , anne ya da arkadaşınla gelmek istiyorsun ve geliyorsun…

Şimdi diyeceksiniz ki neden bahsediyorsun ?

Bir kadın grubundan bahsediyorum. Resmi bir dernek ya da oluşum değil…Emeklisi var, devlet memuru olan var, özel sektör de halen çalışanı da … hatta hayatını yurtdışında geçirip artık Türkiye’ye dönüp yeni başlangıç yapanı da… Bir anda gel denilip gelenlerden oluşan bir grup …

Onlar yaş aldıkça gençleşen, özgürleşen kadınlar.. Onlar hem birey olarak hem de eşi dostu ile büyüyen insanlar…

Evet bu grubun adı Benjamin Button Kadınları… Sizin gibi benim gibi bu toprağın insanları ; neden mi Benjamin Button kadınları diyoruz ;çünkü Benjamin Button gibi yaş aldıkça daha da enerji dolup, gençleşiyorlar. Benjamin Button filminden esinlenilmiş ama BB (Bridget Bardot:) da desek kimse hayır demez ; bu grup için yaşamı olduğu gibi kucaklamak esas.

Henüz daha bir yıl olmadı. İş yaşamında tanıştığım bir meslektaşım beni tanıştırdı BB kadınları ile.. Dedi ki: “Aylin hanım sizi hafta sonu benim çok özel bir kadın grubum var , ona davet etmek istiyorum. Gelirseniz çok memnun olurum.” Açıkçası önce ne olduğunu anlamadım. Bildiğim ağırlıklı olarak gümrükçülük sektöründe çalışan kadınlar ve  onun dışında farklı sektörlerden kadınların bir araya geldiği bir grup idi . Hatta neden ben bu gruba dahil oluyorum , neden gidiyorum diye düşündüm ama her zamanki gibi , eksik kalmamak (!) için oradaydım.

Kavacık’da Yasemin hanımın müstakil evindeki kahvaltı muhteşem idi. Ev sahibinin olağanüstü hazırlıkları dışında imece usulü , her gelen misafirin eli kolunun dolu olması ile  şaşalı bir kahvaltı geçirdik. Benim tamamı ile uzak olduğum bir iş sahasından kadınlarla tanıştım. Devlette bu kadar gümrük uzmanı kadın olduğunun da bu arada  farkında bile değildim. Sonrasında sayımız gitgide öylesine arttı ki , artık farklı mekanlarda buluşmaya başladık.

Tanışmak için bir kereliğine katıldığım bu grup beni içine alıp sarıp sarmaladı. Aylık düzenli toplantılar, whats up grupları ile enerjisi büyüyerek devam etti. Öyle ki yazmak ve tanıştırmak istedim bu kadınları okuyucularla… kim bilir bu gruba katılmak isteyen, kendini iyi hissetmeye ihtiyaca olan başka kadınlara da ulaşabiliriz.

Benjamin Button kadınları ile olmak iş hayatında profesyonel bir grupta olmaktan biraz farklı , o an orada tanıştığın insana biranda hayatını, belki hayallerini belki kaygılarını anlatırken kendini bulabiliyorsun.. Gerçekten dişil enerjinin havasını hissediyorsun…Bu biraz çocukluğumuzda mahalle arkadaşlığı gibi bir sohbet ve paylaşım… daha bir içten ve olduğu gibi..Daha birgüçlü hissediyorsun.. Zorluklara karşı yılmamış , hayat hikayeleri dinledikçe devam etmek ve daha iyisi için çabalamak için cesaretleniyorsun…

Yazıda grubu bu kadar ballandıra ballandıra anlatırken, esas kahramanı  Fazilet hanımdan bahsetmemek olmaz idi.. İmam hatip mezunu, ateşli bir Atatürkçü, bir Cumhuriyet kadını… Fazilet hanımda  güçlü bir Anadolu kadınının kusursuz bir örneğini görüyorsunuz. O bir İnsan Kaynakları Yöneticisi ama yıllarca devlette gümrük uzmanlığı yapmış , sonra özel sektöre geçmiş. Hayatı kolay geçen bir kadın hiç ama hiç değil. İki çocuğu daha çok küçük yaşta iken , eşinden ayrılmış ve hayat mücadelesine tek başına devam etmiş. İnanılmaz bir hayat enerjisi, muhteşem bir hitabet yeteneği ile hiç durmuyor. Onun için hayat daha sabahın ilk ışıklarını kendini göstermeden önce sabah sporu ile başlıyor ama ne zaman bitiyor , inanın hiç bilmiyorum. Fotoğraftaki beyaz tshirt ile gülümseyen Fazilet hanımın bundan sonraki organizasyonlarını merakla bekliyorum.

Belki sizin bir Benjamin Button gurubunuz yok ama bi düşünün, yakın çevrenizde beklentileri çok büyütmeden, o anki iletişime çok şeyler yüklemeden , bir araya gelmekten keyif aldığınız insanlar varsa, kadın olsun-erkek olsun, bırakmayın… İyi hissetmek yetmez mi ? hayır yok, ben bulamıyorum diyorsanız hadi o zaman bize katılın!!!

 

 

Web sitemiz, çoğunlukla 3. taraf hizmetlerinden gelen çerezleri kullanır. Konu hakkında daha fazla detay için Gizlilik Politikamızı okuyabilirsiniz.