Sezen Aksu 40.yıl Konserinde Dişil Enerji Şovu

Sezen Aksu 40.yıl Konserinde Dişil Enerji Şovu 940 526 Aylin Satun Olsun

 

Ben Sezen Aksu konserlerine şarkı söylemeye giderim.
Bir koronun parçası olmaya..paylaşmaya..
Bağıra bağıra şarkı söylemeye..enerji boşaltmaya..
Konser dinlemek , performans dinlemek değildir amaç..
Sezen Aksu’nun ses performansı uzun süredir ikinci planda…
Moralin mi bozuk, azıcık dağıtmak mı istiyorsun…
Bir Sezen konseri iyi gider..
Aşk, ihanet, cinsellik, tutku, ölüm, kayıp,acı,
Dostluk, şefkat , neşe, ..
Mutlaka bir şarkısında duygularına tercüman olur senin..
Aynen öyle dersin..içinden..
Şarkı sözlerini sen yazmışsın gibi dökülüverir ağzından..
Sezen Aksu 14 Temmuz konserinde 40.yılını kutladı. Aynı zamanda 61.yaş günüydü . Son zamanlardaki stand up tadındaki konserlerinin aksine bol şarkılı,az konuşmalı bir konserdi.
Sezen dişil enerjisini çok güçlü bir şekilde yansıtan bir kadın şarkıcı.
Yapıcı, üretken,akıcı.. İçine çeken bir enerjisi var. Esnekliği, sevgisi, yaratıcı ve üretici gücü dişil enerjisini öne çıkarıyor ve kendisine geleni kucaklıyor.
Eleştirsek de ürettiklerine bir yandan katılmadan paylaşmadan duramıyoruz.
Konserin ilk bölümü belgesel tadında idi. Türkiye ‘nin geçmiş 40 yılı ekranda sinematografik olarak özetlenirken ; Ünzile ile çocuk gelinleri gündeme getirdi. Son Bakış ile 12 Eylül’de dar ağacına gönderilen Erdal Eren’e, Kavaklar ile Madımak kurbanlarına , Güvercin ile Hrant Dinke selam çaktı.
Şarkılarda hasret, acı, hüzün, özlem ön planda idi.
Ardından ise süpriz bir kostüm değişikliği ile renk ve coşku şovu başladı. Melek kanatlı adaleli erkek dansçılar ise ‘Sezen’in Secret Melekleri’ olmuştu.

image
Bir konser daha şarkı söylemekten yorgun ama keyifli sona erdi. Sezen Aksu 40 yılını özetleyen başarılı bir yapımda. Yıllardır dinlediğimiz şarkıları Türkiye panoramasında tekrar birlikte söyledik.Sahnedeki görsel şovda çok başarılıydı…ama.. Sezen Aksu’nun kostüm tasarımları sorunluydu. Haraketini kısıtlayan, vücut yapısına uymayan kostümler idi. Dev ekrana yansıyan görüntülerinde zaman zaman hiçbir sanatçının ya da kadının vermek istemediği görüntüleri gördük.
Kendisi de belki bir önceki günün yorgunluğu ile enerjisi yüksek bir konser yapmadı. Durgundu. Şarkılarını söyledi SADECE beklenenin aksine…
Gecenin sonunda bir Sezen konseri izlemekten mutlu idik ..Diğer yandan Sezen’in doğru zamanda sahne konusunda FİNAL yapma kararını vermesi gerekiyor. Herşey zamanında…

Web sitemiz, çoğunlukla 3. taraf hizmetlerinden gelen çerezleri kullanır. Konu hakkında daha fazla detay için Gizlilik Politikamızı okuyabilirsiniz.