ASO'nun Güncesi

Bugün Onun Doğum Günü

Eskiden şanslı olmadığıma inanırdım. Her konuda şansımı kendim yarattığımı çünkü çok çalıştığımı söylerdim. Sonra şansın bakış açısına bağlı olduğunu öğrendim. Şanslı olduğum daha fazla alanı fark ettim.

Gerçi o zamanlar bile hayatımda bir istisna olduğunu kabul ediyordum. O istisna ise eşim ile tanışmamdı.  O bir şans idi.

Eş seçimi bir şans ama ardından o şansı gerçeğe dönüştürmek ve sürekliliğini sağlamak , tıpkı bir ağacın kök salıp büyümesi gibi emek ve zaman gerektiriyor.

‘Hayat Arkadaşı ‘, Türkçe’ de en sevdiğim tamlamalardan biri.  İlk bakışta birbirimizden çok farklıyız. Ben güleç suratken o daha ciddi . Genelde muhalefet karakteri ile tanınır. Güncele muhalefettir o. Organizasyon yapmayı sevmez . Çok konuşmayı sevmez. Sosyal medya, what’s up mesajlaşma hiç ona uymaz. Hayatı detaylarda arar. İnce ince planlayıp çalışmayı çalışır yani benim tam zıddımdır  ama bir elmanın iki yarısı gibi birleştirdiğinde hop… bi bakıyorsun bütün olmuşuz.

Nasıl mı? Aile olunca bir çift olarak hayatı paylaştığımız kadar birey olarak varlığımı sürdürmemi destekleyen o oldu. Türkiye’de kadın olmak kolay değil. Evlendiğinde artık birey olarak kimliğini geriye atman bekleniyor. Eş kimliği, anne kimliği ile yaşıyorsun ama benim öyle olmadı. Ben yine kişisel kimliğimi koruyabildim. Kadınlı-erkekli arkadaşlıklarımı devam ettirdim. Arkadaşlarımız ortak arkadaşlarımız oldu. Bağımlı değil bağlı olmamı sağlayan, güvenen o idi. İlişkimiz başlarında hep emin olmak telaşındaydım. Değer verildiğimden , sevildiğimden emin olmak istiyordum. Güvenmek istiyordum. Oldu da !

O hep 18 yaşımdan beri bunalımlı anlarımın limanı oldu. Haksızlığa uğradığımı düşündüğümde, beni üzen yöneticilere kızdığımda bile benden daha fazla öfkelenen, üzüntümü paylaşan adam. İşimden ayrılırken ,kapının önünde bekleyen duygularımı paylaşandı.  Eğer iş yaşamımda bir miktar başarılı olduysam, onun desteği göz ardı edilemez. Yani günümüz terminolojisi ile ‘Engaged Men’ o.

Bugün onun doğum günü. Duygularımı sadece onunla değil beni tanıyan tanımayan herkesle paylaşmak istedim.

Evet şanslıyım ki o benim hayat arkadaşım. Birlikte büyüdük, olgunlaştık, paylaştık. Daha nice yıllarda hayatı seninle, oğlumuzla, sevdiklerimizle paylaşmak dileğiyle…

İyi ki doğdun Adlan… İyi ki varsın sen!!

Seni seviyorum.

 

Aylin

 

 

 

 

 

5 Comments

 • Reply
  Tijen Enon Ekim
  20 Ocak 2016 at 7:13 pm

  Ay canim pek guzel, duygulu yazmissin. .Linkedin ‘ de gezinirken ordaki yazini okuyup bloguna atladim ve bu yazini gordum. ..çok icten ,akici olmus..yazarliga da mi baslasan sen acaba…Adlan ‘ in dogumgununu de kutlarim. .selam ve sevgiler..

  • Reply
   Aylin Satun Olsun
   25 Ocak 2016 at 12:07 am

   Tijencim teşekkür ederim. Beni motive ediyorsunuz:)

 • Reply
  Tahsin-gülten
  21 Ocak 2016 at 11:16 am

  Can Dostlarım.uzun yıllar oldu .sizleri evlenmeden öncede tanımıştım. Ayni sevecen ve samimi davranışlarınız bugün de var. Hayat sizleri hep olumlu yönde etkilemiş. Birlikteliğiniz her zaman örnek Alınacak davranışlarla dolu. Zaman akıp gidiyor,bizlerden de birçokşeyi götürüyor. Eğer akıllı ve dikkatli olabilirsek geriye bıraktıkları Mutluluğu yakalamamız için yeterse artar bile . Poliannacı Değilim ama hayattan keyf almasında beceremeye çalışıyorum. Sizler örnek aldığım çok değerli insanlarsınız. Bu Dünya’da olması gereken gerekli insanlarsınız. Şu çetrefilli günlerimizde birbirimize olabildiğincedestek olmaya çalışıyoruz. Inanıyorum ki bu günler geçecek , aydınlık günler gelecek . İşte o güzel günleri birlikte görebilmeyi diliyorum. ADLAN çığım doğum günün kutlu olsun . Seni ve AYLİN İ tanımak bizler için büyük mutluluk olmuştur.İYİKİ VRSINIZ…

 • Reply
  Bilge Kömürcü
  22 Ocak 2016 at 8:15 am

  Sizi ve tüm ailenizi sevgi ile kucaklıyorum.Mutluluğunuz daim olsun ,sağlıklı uzun ömürler…

 • Reply
  Buket doğan öz
  25 Ocak 2016 at 7:31 am

  Ne güzel ifade etmişsin Aylincim mutluluğunuz daim olsun?

Leave a Reply